⚡Prihaja nova serija delavnic za otroke in mlade. 🛠
🔼Na delavnicah ‘POSTANI IZDELOVALEC/-KA‘ bomo izdelali napravo, v katere stresemo bonbone, naprava pa jih razvrsti po barvah. Uporabili bomo 3D natisnjene sestavne dele, krmilnik ARDUINO, senzorje in aktuatorje – program, ki bo upravljal z napravo, pa bomo napisali v programskem jeziku C.
Predznanje ni potrebno, z dobrim mentorjem in dobro voljo bo vse enostavno. Delavnice so primerne za starostno stopnjo od 7. razreda dalje. Veseli pa bomo tudi staršev, ki se bodo skupaj z otroki posvetili izdelovanju naprave.
⚡Dobrodošel/-la torej na štirih zaporednih dvournih petkovih delavnicah v UrbaNMakerspace-u, ki vse bolj postaja prostor naprednih idej, tehnoloških izzivov in ustvarjalnosti.
🔼Glede obiskovanja delavnic je več možnosti: delavnice obiskuje samo vaš najstnik, ali pa – kot že rečeno – prideta starš in otrok in skupaj kakovostno preživita čas ob grajenju zanimive naprave (cena ostane enaka 😉).
🤖 Prva delavnica se začne v petek, 29. 11. ob 17.00 v prostorih UrbaNMakerspace-a v Novem mestu (Novi trg, nad centrom Telekom, 3. nadstr.).
⚡Prijave in dodatne informacije so preko spletne strani https://robotika.rc-nm.si/urbanmakerspace/ (ko pridete na spletno stran, se za prijavni obrazec pomaknite bolj na spodnjo polovico strani). Število prostih mest je omejeno, zato vas vabimo, da pohitite s prijavo.
Dobrodošli!⚡🤩
_________
🛠💻Biti izdelovalec je kul! Zakaj?! Ker je izdelovalec ustvarjalen in zna reševati izzive. Izziv je lahko tudi to, kako razvrstiti barvite in okusne bonbone po barvah. Pravi izdelovalec bo ta izziv rešil na enostaven način: zgradil bo napravo, ki bo to naredila namesto njega! Če je takšnih izdelovalcev več in se vsi spopadajo z istim izzivom, pa je zadeva še bolj zabavna!
Večinoma nas poznate po delavnicah robotike, ki jih izvajamo po Dolenjski in Beli krajini. Tokrat pa pripravljamo nekaj posebnega. Delavnice za izdelovalce. 🤩 Beseda prihaja iz angleške besede ‘Maker’. Makerji (izdelovalci) spodbujajo inovativnost, deljenje znanja ter DIY (naredi sam) pristop, pri čemer pogosto sodelujejo v skupnostih, kot so ‘maker’ prostori (makerspaces). Gre za gibanje, ki poudarja ustvarjalnost in praktično reševanje problemov v povezavi z učenjem in sodelovanjem.🛠